ביקור בתעשייה האווירית – יולי 2023


מטוסים – לא רק באוויר

כחובב תעופה ותיק, כל ביקור בשדה התעופה הוא חוויה, ביקור בתעשייה האווירית הוא חוויה מיוחדת.
קבוצת ספוטרים זכתה היום (27.07.2023) בביקור בשלשה מתחמים של התעשייה האווירית – חטיבת המל"טים, חטיבת מטוסי המנהלים, ומתחם הסבות המטוסים הגדולים.

מל"טים

הסיור החל בקבלת פנים נעימה של אנשי השיווק של התעשייה האווירית, משם יצאנו לחטיבת המל"טים – מטוסים ללא טייס. קיבלנו סקירה על הדגמים השונים של המלטים ובאישור הקב"ט, קיבלנו גם אישור לצלם…

מטוסי מנהלים

התעשיה האווירית מייצרת מטוסי גלפסטרים 280, במסגרת שותפות עם חברת גלפסטרים העולמים. עידן מטוסי המנהלים של התעשייה האווירית החל לפני הרבה שנים עם מטוסי ווסטווינד ואסטרה, וכיום פס הייצור וההרכבה עוסק רק בדגם G280, שנמכר ללקוחות ברחבי העולם. גם פה קיבלנו אישור לצלם, וחלק מהמשתתפים היו יצירתיים במיוחד להשגת זוית צילום מיוחדת.

הסבה למטען

החלק השלישי של הסיור היה במתחם הסבת המטוסים הגדולים ממטוסי נוסעים למטוסי מטען. התעשייה האווירית עוסקת בהסבה ותחזוקה של מטוסים בשלב מתקדם של "חייהם", ממטוסי נוסעים למטוסי מטען. הוסבו מטוסי בואינג 767, וגם 777 שזכו להארכת החיים שלהם וקריירה שניה כמטוסי מטען. מותר היה לצלם רק בתוך ההאנגר (שנראה כמו מוסך בקנה מידה ענק) ולכן אין תמונות של המטוסים עמדו בחוץ בשלבי הסבה שונים. מה שמותר – מוצג פה.

 

בשורה התחתונה – היה סיור כיף, תודה למארגן הסיור, תודה לתעשייה האווירית, מקווה שיהיו עוד סיורים כאלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *