איפה מומלץ לחכות ל-A380 של אמירייטס?


*** עדכון 28/11/2021 15:00 ***
הטיסה הראשונה נדחתה למועד לא ידוע.
*** סוף עדכון ***

אם לא יהיה שינוי פתאומי אז ביום שני, ה-6/12/2021 בשעות אחה"צ ינחת בישראל לראשונה מטוס של חברת אמירייטס, ולא סתם מטוס אלא איירבס 380. מטוס הנוסעים הגדול ביותר בעולם יגיע לנתב"ג בטיסה EK931 ויחזור בטיסה EK932.
נחיתה של מטוס כזה היא חגיגה לחובבי התעופה ולכל מי שרוצה לצפות במטוס הגדול הזה בישראל.

השאלה שמיד נשאלת היא – איפה כדאי לעמוד כדי לצלם או לראות אותו?
נתחיל מהסוף – ההמראה שלו חזרה תהיה בערב, כשיהיה כבר חשוך, ממסלול 26 או 30, אלא אם תהיה רוח מזרחית חזקה במיוחד. כשהאנטונוב הענק היה פה – הוא המריא מ-30.
עכשיו לנחיתה – המטוס צפוי לנחות בשעות אחה"צ, החלופות לנחיתה הן 30 או 26 במקרה של רוח מערבית או ללא רוח ומסלול 12 במקרה של רוח מזרחית משמעותית. לא סביר שהוא ינחת על 21, אורך המסלול גבולי עבורו. ההימור שלי הוא נחיתה על 30, כך גם נחת האנטונוב.

נקודות התצפית הטובות למסלול 30 הן חניון טרמינל 1, תחנת הדלק דור-אלון בכניסה לנתב"ג, איזור צומת אל-על ואיירפורט סיטי. היתרון של הנקודות האלה הוא היכולת לתקן מיקום בזריזות אם רואים שהוא מתקדם לנחיתה על מסלול 12 או אפילו 26.

 

ניתן לאתר את נקודת התצפית הקרובה בעזרת "בוטי ספוטי", לוחצים על התפריט ובוחרים באפשרות של נקודת התצפית או פשוט להקליד ישירות את פקודת loc/ (עם הלוכסן), והבוט יציג את נקודות התצפית עם אפשרות לנווט אליהן.

אפשר גם לקרוא את הפוסט על כל נקודות התצפית סביב נתב"ג, ולבחור את המתאימה ביותר עבורכם.

לקראת יום הנחיתה כדאי להוסיף את טיסה EK 931 לטיסות המועדפות של אצל בוטי-ספוטי, ותקבלו עדכון על כל שנוי בזמן הנחיתה.

חשוב לדעת – כשהגיע האנטונוב, רשות שדות התעופה איפשרה להרבה אנשים להכנס לתוך השטח האוויר של נתב"ג (היה איזור מגודר ומאובטח), והרבה חובבי תעופה זכו לצפות במטוס ממש מקרוב. נכון למועד כתיבת שורות אלה, לא ידוע אם מחווה כזו תהיה שוב.

בתקווה שנזכה לראות עוד הרבה מטוסים מעניינים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *